súkromná stránka

Krásnohorské dni


www.amalia.sk


Valid HTML 4.01!

Valid CSS!


slovak hungary english

Aktuality

Včera navštívilo túto stránku 265 návštevníkov

Dátum: 23.11.2010 Zdroj: naj.sk

www.krasnohorskepodhradie.sk 265 návštevníkov
www.roznava.net 662 návštevníkov
www.hradkrasnahorka.sk 76 návštevníkov
www.betliar.eu 51 návštevníkov


Podľa merania naj.sk zo dňa 22.11.2010

viac...

Bollo má za sebou ministra Simona

Dátum: 23.11.2010 Zdroj: www.youtube.com

Na priamu otázku starostu Szarku - priama odpoveď ministra Simona. Viac na youtube.com

viac...

TVNOVINY.SK: V lese pri Krásnohorskom Podhradí našli mŕtvu ženu

Dátum: 23.11.2010 Zdroj: www.tvnoviny.sk

Najzarážajúcejšie na celom náleze je, že biele pásikavé tričko sa našlo pohodené ani nie meter od tela, a podpsenku mala vyzlečenú a stiahnutú až pri nohách.

Viac na tvnoviny.sk

viac...

Príďte v sobotu voliť

Dátum: 21.11.2010 Zdroj: Erik Hrivnák

V sobotu nás čakajú ďalšie komunálne voľby. V uplynulých dňoch naše poštové schránky zasypali volebné letáčiky politických strán a nezávislých kandidátov. To že je najvyšší čas na zmenu, o tom ani netreba diskutovať. V každom letáčiku sme našli toľko budovateľských plánov, že by nám na to nestačil ani rozpočet Bratislavy. Tu sa nám natíska otázka, kde na to všetko nájdeme peniaze. Naša obec ako aj ďalšie obce na Slovensku majú hlavné príjmy z podielových daní + naša obec má významný príjem z campingu a parkoviska pod hradom. A to je všetko, nič viac a nič menej. Už sa toho v médiách popísalo dosť o prideľovaní financií spriazneným starostom, v minulom volebnom období boli uprednostňovaní starostovia Smeru, SNS a HZDS, tentoraz to bude pravý opak. Osobne si myslím že Július Ferencz by bol dobrý starosta, ale mať pri terajšom zložení vlády starostu za stranu Smer, to by zaúčinkovalo ako červené plátno na býka. MVDr. Ferencz však určite patrí do obecného zastupiteľstva, tak ako tam patrí Kristián Baffi, Pišty Kún alebo Zita Lázarová. V zastupiteľstve sa musí skĺbiť rozvážnosť a skúsenosti starších s mladíckou dravosťou mladších poslancov, preto by tam nemali chýbať ani poslanci za SMK. Starosta ale musí byť z vládnej koalície, o tom nás jasne svojou odpoveďou presvedčil aj minister Simon. Inak pravdepodobne môžeme na nejaké väčšie investície do našej obce zabudnúť, areál pod hradom, rekonštrukcia campingu, cesty, osvetlenie a tak ďalej, budú o štyri roky len znova figurovať vo volebných letáčikoch.

viac...

Reakcie čitateľov denníka SME a KORZÁR na "Sunarovú aféru"

Dátum: 18.11.2010 Zdroj: http://korzar.sme.sk

Vedia vobec ze to mlieko treba zarobit so prevarenou vodou? To sa neje ako prasok!!!Okrem toho naco im mlieko, ved tam si cucnu od hocikoho - s tym sa nepiplaju. 1 dojciaca obsluzi hocijake decko co ide okolo.

bolo to asi pred dvoma dnami v spravach, tiez prve co ma napadlo bolo ze im decka urcite nehnackuju z exnuteho suseneho mlieka ale z dovodu zlej hygieny (aj pri priprave) ktora sa v osade da ocakavat na 99%

asi tak. Nehovoriac o tom, ze aj "normalne decko" ked mu das nove mlieko (inu znacku) chvilu hnackuje plus staci aby sa viac nacucalo grcka ako shrek

to ze ciganske decko hnackuje snad niekto nechce spajat s vakuovo zabalenym susenym mliekom. Tie decka su zvyknute jest aj *** z nejakeho prasku sa nepo**ru. Jedine ak to zarobili s vodou z mlaky ktora sa vytvorila pred chatrcou... Z cukru ci muky aj desat rokov po zaruke sa tiez predpokladam nikto nepo***e

Mlieko dal ale návod im nevysvetlil. Myslel si že budú čítať? Veď ani v škole nemuseli..

zas je gadzo na vine
mlieko 4 mesiace po zaruke [susene vakuovo balene]neni problem...strati mozno urcite percento vyzivovych hodnot ale furt je stokrat lepsie jak bezny romsky sunar [krupica s vodou]...problem je ten ze do tej krabice ci hrnca vbehne v noci nejaky potkan co sa bacoril predtym v nejakych splaskoch popripade dieta co vypije to mlieko sa ide do tych splaskov hrat...ale Romovia hned vedia kde je chyba a kdo je vinovaty,gadzo...ostatne podla romskej logiky vzdy je to gadzo...

Ja nechápem....
....prečo stále učia romov, že dostávajú niečo zadarmo ako dar....ved oni sa už na to aj naučili...všetko chcu len a len bez práce. Mali im odniesť ako sponzorský dar cigarety a pálenku po záručnej dobe....ktovie či by to oni spotrebovali alebo by aj to dali svojim deckam. Stále im len každý dáva zadarmo...však sa už dopredu tešia na volby, že budu mesiac v kuse žrať guláše a chlastať....na vlastné uši som to počul, ako si vychválovali predvolebné obdobie konkrétne v Tornali, vraj tolko najdrahšej pálenky a kvalitného žrádla nikdy nezažili, aj domov si nosili plné tašky. Takže len si ich učte ...a potom sa ešte všetci čudujte, že chcu všetko zadarmo a nevedia kedy dosť.......vraj už aj teraz ich napchávajú , a vymývajú im tie zadubené mozgy komu majú dať svoj hlas

Tak toto síce nie je na smiech, ale ak mám byť uprimný, zasmial som sa. Čo mi to len pripomenulo? Aha Kalinčiak a jeho Reštavráciu. Začali sa predvolebné kortešačky. Ale tu mieto palenô, ide o sušené mlieko

Autorke článku by som doprial prakticky každodenný pohľad na rómske deti, ktoré na košickom KVP-čku za Billou vlezú zo dve vždy priamo do kontajnerov TKO a v nich konzumujú (ak sa to tak dá nazvať) to, čo tam našli. A ešte si balia na cestu domov do igelitových tašiek. Nabudúce sa ich spýtam, či si pozreli záručnú dobu na obale ...?!

Zdroj: www.korzar.sme.sk

viac...

KORZÁR: Nakúpil nové mlieka

Dátum: 18.11.2010 Zdroj: Stela Krausová/www.korzar.sk

V osade dostali takmer okamžite po odhalení problému nové balenia sušeného mlieka. "Išiel som nakúpiť nové a každému, kto mi doniesol otvorené alebo zatvorené balenie, som dal nové," hovorí Bollo.

Obtelefonoval odborníkov, ktorí mu potvrdili, že ak sa mlieko nekontaminuje pri výrobe, žiadne zdravotné problémy by deťom z neho hroziť nemali. "V lekárni mi povedali, že také sušené mlieko sa dá použiť aj rok po expirácii, že tá záručná doba má dosť veľkú rezervu. Aj výrobca mi to potvrdil."

Čítajte viac na www.korzar.sk

viac...

Búrlivý záver rokovania zastupiteľstva

Dátum: 16.11.2010 Zdroj: www.krasnahorka.info

viac na krasnahorka.info

viac...

Z vašich mailov...

Dátum: 15.11.2010 Zdroj: občianka

Chcela by som sa spytat aky mate názor na predvolebny miting Smeru-Nesmeru a kam nasmeruju obec pod hradom v Krh.Podhradi.Istá pani vo svojej diskusií doporučuje RNDr.Jarmilu Gaálovu a Štefana Dudáša. Pytam sa jej touto cestou,tyto radovy občania čo už urobili v našej dedine. Nič.A ani nič neurobia v nasledujucom volebnom období..Tak ako ich kandidat na starostu MVDr.Julius Ferencz skoro prevratil kabat,ved v predchádzajucich volbách kandidoval ako nezávisly poslanec.Zaujimalo by ma čo zo svojích slubov dokázal? ďalej sa pytam pana doktora ,že o štyri roky zy aku stranu biude kandidovat.Najlepšie je nezávistlemu ako už kandiduje piaty krát pán.Štefan Szarka ARCHIV Podhradia..Aj ten prevracia kabat ako CHameleon... Dufam,že na ulici Hradnej v dome byvalych KOšovcov sa nebude tančit po volbách.Totiž MVDr.Ferenc a ASzarka sa spolčili...ĄKrasznahorka ebredj fel itt az ideje...hogy uj sopro sopor

viac...

Šprtáte sa v minulosti?

Dátum: 13.11.2010 Zdroj: JÚLIUS BARCZI

Verte, že príbeh o Abrahámovi a Izákovi je možné prerozprávať štyrmi rôznymi spôsobmi? A koľkých dotknutých mal príbeh o odstránení a vrátení súsošia Františky Andrássyovej? K tomu, ako sme sa poučili alebo nepoučili, nemusíme ísť hlboko do minulosti, stačí keď si spomeniem na ostatnú nedeľu.

Po tom, ako som so sestrou zapálil sviečky v krásnohorskom mauzóleu, vybrali sme sa na hrad Krásna Hôrka do hrobky Andrássyovcov. Zaparkovali sme na lúke tesne pod hradným kopcom, vedľa nefunkčných stánkov.

S kahancami v rukách sme pomali kráčali smerom nahor, keď sa na nás „vyrútila“ pani, požadújúca parkovné 2,50 €. Dáme sme hneď slušne vysvetlili, že ideme na hrad zapáliť sviečky a že aj podľa ŠPZ-tky (RV) sme domáci.

Ani to ju neobmäkčilo a naďalej trvala na zaplatení parkovného, pričom argumentovala rozhodnutím starostu pána Szarku, ktorý nariadil povinnosť platenia aj pre miestnych a bez ohľadu na účel, za akým svoje auto pod hradom odstavia. Vraj je to aj za používanie cestnej komunikácie (ako honosne som tú cestu zarúbanú deravú nazval)…

Vzhľadom na svoj vzťah k našej histórii a Andrássyovcom som bol v nemalom šoku, zvlášť keď som si uvedomil, koľkokrát pán Szarka z titulu starostu (i keď mohol by aj ako radový občan) prípadne obecné zastupiteľstvo zapálili na pamiatku Andrássyovcov sviečku a koľko z obecného rozpočtu vyčlenili na oživenie ich spomienky…?!

Tento prístup mi príde, jemne povedané, zvláštny, najmä keď sa zvolebnieva…

Július BARCZI

viac...

Peter Bollo zverejnil svoj volebný program

Dátum: 10.11.2010 Zdroj: Peter Bollo

VOLEBNÝ PROGRAM

- Byť starostom , bez rozdielu pre každého obyvateľa obce, nielen pre úzku privilegovanú skupinku.
- Zmierniť napätie medzi obyvateľmi obce a obyvateľmi osady.
- Vytvoriť komunitné centrum pre obyvateľov osady, ktoré bude slúžiť na rozvoj vzdelania, kultúry a športu.
- Vytvoriť oddychové centrum, pre všetky generácie obyvateľov obce, ktoré je podmienené rekonštrukciou budovy klubu dôchodcov a jeho areálu /detské ihrisko, altánok a spoločenské priestory, ktoré budú môcť využívať všetci obyvatelia obce/.
- V spolupráci s podpredsedom vlády vysporiadať pozemky pod osadou, aby jej obyvatelia prestali byť niekoho rukojemníkmi.
- Každoročne usporiadať slávnostné zahájenie a ukončenie sezóny pod hradom Krásna Hôrka, respektívne vytvoriť kultúrny projekt - 4 ročné obdobia Krásnej Hôrky.
- Radikálne zlepšiť čistotu a poriadok v obci.
- Účelne využiť občanov pracujúcich na aktivačných prácach.
- Vytvoriť rômske hliadky na zníženie kriminality.
- Maximálne využiť možnosť získavania eurofondov na zlepšenie a skvalitnenie života v obci.
- Samozrejmosťou sa musí stať transparentnosť pri výberových konaniach a investičných akciách v obci. Chceme sa stať transparentnou obcou!

Spoločne to určite dokážeme !

- Skvalitniť život starším ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc iných, založením krízového centra, ktorí týmto ľuďom bude pomáhať.
- Pre mladých vytvoriť podmienky na účelné využitie ich voľného času, zároveň sa sústrediť na talentovaných mladých ľudí, ktorí môžu byť pre nás veľkým prínosom!
- Plne podporiť kultúrne a športové podujatia. Skúsme sa stať kultúrnym centrom v regióne.
- Podporiť a zároveň zvýšiť dôraz, na už fungujúce organizácie v rámci obce: Dobrovoľný hasičský zbor, Šport, Csemadok, Klub dôchodcov a iné.
- Skvalitniť spoluprácu s poslancami obecného zastupiteľstva a komisiami vytvorenými pri Obecnom úrade.
- Vytvoriť pod hradom ako aj v obci turisticko informačné centrum.
- Zlepšiť propragáciu obce na každej úrovni.
- Preinvestovať peniaze z výberu parkovného pod hradom, priamo do tohto areálu.
- Nájsť, konečne vhodný investičný projekt na výstavbu areálu pod hradom, s čo najbližším termínom realizácie.
- Zlepšiť energetické hodpodárenie obce, výmenou starého a maximálne nehospodárneho verejného osvetlenia za nové.
- A vneposlednom rade, dať do poriadku pozemné komunikácie, čiže cesty, tak ako aj v obci, tak aj v osade!

Spoločne to určite dokážeme !
Ďakujem Peter Bollo

viac...

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143

Reklama

Ubytovanie Žaneta

www.villaangel.sk

DomusNavytok

Britakov

Kamenictvo Helcman

Gipszan

montaznaplosina

RoznavaNet

Triruze

Baffi

autobazar

Copyright © JoZo 2006