súkromná stránka

Krásnohorské dni


www.amalia.sk


Valid HTML 4.01!

Valid CSS!


slovak hungary english

Aktuality

Všetky kroky v súvislosti s usporiadaním pozemkov v rómskej osade sa už začali

Dátum: 15.06.2009 Zdroj: www.mecem.sk

Ako informuje internetový portál www.mecem.sk, všetky kroky v súvislosti s usporiadaním pozemkov v rómskej osade sa už začali, súhlasila s nimi nadpolovičná väčšina majiteľov pozemkov. „Celý proces s vysporiadaním pozemkov obec začala z dôvodu zlegalizovania pozemkov v rómskej osade, kde sa zhruba pred 5 rokmi začala výstavba nových rodinných domov. Všetci majitelia pozemkov vedeli, že sa tam stavia, ale nikto z nich sa proti tomu neohradil, takže petícia nás prekvapila,“ upresnil pre www.mecem.sk starosta Štefan Szarka.Úradná cena za meter štvorcový zeme v lokalite, kde sa nachádza rómska osada, je 3,32 eur (100 korún), avšak v ostatných lokalitách obce sú ceny za meter štvorcový vyššie, pretože ide o lukratívne oblasti s infraštruktúrou. Na záver Szarka dodal, že obyvatelia novej rómskej osady ešte nevedia o petícií a nevie posúdiť ich reakcie po zistení, že niekoľko majiteľov s tým nesúhlasí.Vysporiadanie pozemkov Rómovia uvítali a sú ich ochotní odkúpiť od obce. V obci Krásnohorské Podhradie žije 2 530 obyvateľov, z toho takmer polovica je rómskeho pôvodu, približne pričom 800 Rómov žije v tamojšej rómskej osade.

viac...

Končí zdravotnícke stredisko alebo kto tu klame?

Dátum: 14.06.2009 Zdroj: EH

Na vaše otázky či končí zdravotnícke stredisko v Krásnohorskom Podhradí, je ťažká odpoveď. Obec od roku 2007 odmieta rešpektovať vlastnícke práva k predmetnému pozemku, odmieta uzavrieť nájomnú zmluvu s majiteľom pozemku. Obec doteraz odmietla všetky ponuky vedúce k vyriešeniu tejto situácie, keď tu bola ponuka aby obec odkúpila predmetný pozemok, druhá ponuka aby obec odpredala budovu zdravotníckeho strediska, tretiu ponuku na spoločný podnik majiteľa pozemku a vlastníka budovy /obce/. Lehota na vyriešenie tejto situácie uplynula koncom minulého mesiaca a bude sa riešiť súdnou cestou, zarážajúce je že budovu bývalého obecného úradu, kde by sa mohlo zdravotnícke stredisko presťahovať, starosta uvažuje prenajať miestnemu Csemadoku, preto nie je vylúčené že budú občania tejto obce chodiť k lekárovi do Rožňavy. Klamstvom je že majiteľovi pozemku ide o zlikvidovanie zdravotníckeho strediska,práve naopak, je tu ponuka že pri existujúcich ordináciách by majiteľ pozemku vytvoril lekáreň,čo by obyvatelia tejto aj okolitých obcí určite uvítali.Poslanci obecného zastupiteľstva myšlienku spoločného podniku - zdravotníckeho strediska a podanie žiadosti na eurofondy na aktuálnu výzvu, odporúčali prejednať na finančnej komisii, o čom svedčí nahrávka, no starosta v liste zn. 850/09 okrem iného uvádza: Vaša ponuka bola konzultovaná na obecnom zastupiteľstve, ktoré odmietlo prejednanie ponuky! Ak má niekto záujem o vypočutie nahrávky zo zastupiteľstva, som ochotný ju komukoľvek prehrať, aby ste si urobili vlastný záver čo za nečistá hra sa tu odohráva!

viac...

Podhradčania sa vrátili s debaklom

Dátum: 11.06.2009 Zdroj: Karol Csobádi/Korzár

Kým Jaklovce v ostatnom kole predviedli, ako sa bojuje o záchranu, hostia z Krásnohorského Podhradia pristupovali k zápasu bez akejkoľvek motivácie, čoho následkom bolo sedem inkasovaných gólov.Viac nájdete v dnešnom vydaní denníka Korzár.

viac...

Stavby pod hradom chcú zlegalizovať

Dátum: 10.06.2009 Zdroj: Stela Krausová/Korzár

V Krásnohorskom Podhradí sa chystajú takzvané malé pozemkové úpravy. V praxi to znamená, že by mali vyriešiť rozdrobenosť pozemkového vlastníctva. Úpravy sa chystajú tam, kde teraz stojí neslávne známa rómska osada. Celá plocha má asi 12 hektárov. Domy sú tam postavené na pozemkoch iných vlastníkov nelegálne. Skutoční vlastníci tak síce majú svoje pozemky, ale užívať ich nemôžu. Medzi vedením obce a vlastníkmi to vrie. Viac nájdete v dnešnom vydaní denníka Korzár.

viac...

Sokoliari z Bojníc pod hradom Krásna Hôrka

Dátum: 10.06.2009 Zdroj: EH

Včera pod hradom Krásna Hôrka predviedli pre žiakov ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským svoje vystúpenie sokoliari AQUILA z Bojníc. Fotografie z akcie si tu bohužial pozrieť nemôžete,nakoľko riaditeľ ZŠ dostal "usmernenie" z Obecného úradu o spolupráci s touto stránkou.

viac...

POĎAKOVANIE

Dátum: 09.06.2009 Zdroj: www.basketroznava.sk

Máme za sebou 2.ročník rožňavského streetball festu a je tu miesto na to, aby sme ho v skratke zhrnuli. Tak ako ten prvý ročník, tak aj tento druhý sa začal nepriaznivým počasím čo niekedy narúša priebeh turnaja, ale ako sa zdá, my organizátori začíname byť odolní voči vrtochom počasia. Veľmi nás potešilo to, že do turnaja sa prihlásilo veľa družstiev či už mužských, ženských ale najmä mládežníckych. Možno teraz príde to slovo poďakovanie viackrát, ale iste bude na mieste u každého. Chceme sa Vám hráčom a hráčkam úprimne poďakovať za účasť, pretože čím je Vás viac o to je turnaj kvalitnejší a lepší. Poďakovanie patrí všetkým bývalým hráčom Rožňavy, ktorí odohrali retro zápas a tým spestrili priebeh turnaja. Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorý nám pomohli pri organizovaní tohto turnaja a prispeli finančnými a vecnými cenami a patrí sa ich mená a firmy spomenúť – MESTO ROŽŇAVA,,KAVIAREŇ LEPORELLO,,COLORS CLUB,,REMAX,,AUTOCENTRUM ATILA ONDREJ, MIKO ŠPORT, p.SZABÓ TIBOR, FOTO STUDIO KANALA, DATALAN, p.RÓBERT POLOMSKÝ, PULZAR, HELEN HARPER, BEFORA, p.JOZEF DROBŇÁK, fy. PLYSPO, p.ERIK HRIVNÁK. Veľké poďakovanie patrí nášmu hostiteľovi a to OBCHODNEJ AKADÉMII V ROŽŇAVE v zastúpení jej riaditeľa pána Viktora BALÁŽA a zástupkyne pani Danky ŽIAKOVEJ. Dúfajme, že ten 3.ročník bude ešte lepší a všetci sa na ňom v roku 2010 spolu hlavne v zdraví stretneme a zažijeme opäť krásne basketbalové momenty, ešte raz všetkým ĎAKUJEME !!!

viac...

Jaklovce - Krásnohorské Podhradie 7-1

Dátum: 08.06.2009 Zdroj: EH

V tzv. šesťbodovom zápase sme sa predstavili na ihrisku nášho tabuľkového súpera - mužstva Jakloviec a po vysokej prehre sme klesli na predposledné miesto v tabuľke. Náš jediný gól zaznamenal Marcel Harhovský. V predposlednom kole sa tento týždeň predstavíme v Margecanoch a v poslednom kole budúci týždeň na domácom trávniku privítame mužstvo Harichoviec.

Priebežná tabuľka po 24. kole:

1.Helcmanovce 24 13 5 6 42:21 44
2.Sp. Vlachy 24 13 5 6 41:25 44
3.Hrabušice 24 13 1 10 52:40 40
4.Gem. Hôrka 24 12 3 9 45:35 39
5.Koš. N. Ves 24 11 5 8 34:41 38
6.Prakovce 24 11 4 9 47:36 37
7.Smižany 24 11 3 10 51:39 36
8.Margecany 24 11 3 10 32:35 36
9.Lok. Košice "B" 24 10 5 9 52:36 35
10.Harichovce 24 9 7 8 50:43 34
11.Teplička 24 9 5 10 34:44 32
12.Jaklovce 24 9 3 12 40:49 30
13.KR. PODHRADIE 24 9 2 13 43:55 29
14.Nálepkovo 24 1 1 22 20:84 4

viac...

Výsledky eurovolieb v Krásnohorskom Podhradí

Dátum: 08.06.2009 Zdroj: EH

1.Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko 4 hlasy
2.Sloboda a Solidarita 4 hlasy
3.SMER - sociálna demokracia 25 hlasov
4.Strana zelených 2 hlasy
5.Slovenská demokratická a kresťanská únia 25 hlasov
6.Demokratická strana 0
7.MISIA 21 - Hnutie kresťanskej solidarity 3 hlasy
8.Agrárna strana vidieka 0
9.Konzervatívni demokrati Slovenska-OKS 3 hlasy
10.Strana maďarskej koalície 199 hlasov
11.Komunistická strana Slovenska 1 hlas
13.Slovenská národná strana 2 hlasy
14.LIGA, občiansko-liberálna strana 0
15.Strana demokratickej ľavice 0
16.Slobodné Fórum 3 hlasy
17.Kresťanskodemokratické hnutie 2 hlasy

viac...

Voličov v Krásnohorskom Podhradí vítali dvere ako z maštale

Dátum: 07.06.2009 Zdroj: EH

Po sčítaní hlasov z 98 percent okrskov v sobotňajších voľbách do Európskeho parlamentu podľa neoficiálnych výsledkov Smer-SD obsadí v EP päť kresiel, SDKÚ-DS, SMK a KDH po dve a ĽS-HZDS a SNS po jednom. Smer-SD podporilo približne 32 percent voličov, SDKÚ-DS 16 percent, SMK 12 percent, KDH jedenásť percent, ĽS-HZDS takmer deväť percent, SNS približne 5,5 percenta. Do EP sa pravdepodobne nedostane Sloboda a solidarita so ziskom približne 4,4 percenta hlasov a koalícia KDS-OKS, ktorú podporilo približne dve percentá voličov. Strana zelených získala tiež približne dve percentá a Slobodné Fórum 1,6 percenta. Účasť vo voľbách dosiahla približne 19,8 percenta. V Krásnohorskom Podhradí eurovoľby vyhrala SMK, najviac preferenčných hlasov získal Ing. Július Slovák. Na druhom mieste sa umiestnila SDKU-DS a strana SMER-SD. Perličkou v Krásnohorskom Podhradí je preferenčný hlas pre kandidáta SDĽ Ibrahima Maigu. Negatívom eurovolieb je že starosta Szarka aj napriek žiadostiam nedal zaskliť dvere do volebnej miestnosti, kde máme už dlhšiu dobu namiesto skla papierové kartóny, tak voliči mali pocit že vchádzajú do maštale a nie do volebnej miestnosti.

viac...

V Lipovníku "zarobí" poslanec 3 tisíc ročne, u nás aj 42 tisíc SK

Dátum: 05.06.2009 Zdroj: EH

Košický samosprávny kraj poznačila kríza takmer pätnásťpercentným výpadkom dane z príjmu fyzických osôb, ktoré tvoria rozhodujúcu časť rozpočtu kraja. "Museli sme zastaviť viaceré projekty, investície a zoškrtať výdavky,“skonštatoval Zdenko Trebuľa, predseda Košického samosprávneho kraja. To že kedy sa zobudí obec Krásnohorské Podhradie je otázne. Je amatérske si myslieť že nás sa kríza netýka, komentovať sa už ani nedajú plánované vyššie výdavky na odmeny pre poslancov, zvýšenie daní pre občanov atď. To či sa na najbližšom zasadnutí obecného zastupiteľstva upraví rozpočet alebo nie, je len v rukách našich zástupcov. Mnohé obce reagovali na krízu znížením platu starostu a zrušením odmien pre poslancov, tak prečo neurobia naši poslanci gesto a nevzdajú sa svojich odmien? Väčšina našich poslancov sú podnikatelia, "zopár" eur z obecnej kasy ich už nezachráni, no obecnému rozpočtu by to značne prospelo a u občanov by to zaznamenalo určite pozitívny ohlas. Páni poslanci dokážte občanom tejto obce že nekandidujte len len kvôli "biznisu", pre odmeny a zákazky pre svoje firmy ale že Vám skutočné záleží na tejto obci! Len pre zaujímavosť, na zabezpečenie zasadnutí obecného zastupiteľstva v Krásnohorskom Podhradí,ktorých má byť v roku 2009 dvanásť, je spolu vyčlenených 11 618 Euro/350.000Sk/,čo predstavuje oproti rozpočtu na rok 2008 nárast až 3 300 Euro/100.000 Sk/! V neďalekom Lipovníku má poslanec obecného zastupiteľstva mesačnú odmenu necelých 10 € mesačne...

viac...

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143

Reklama

Ubytovanie Žaneta

www.villaangel.sk

DomusNavytok

Britakov

Kamenictvo Helcman

Gipszan

montaznaplosina

RoznavaNet

Triruze

Baffi

autobazar

Copyright © JoZo 2006